U Stonu se održao petnaesti po redu Ston Wall Marathon. Pobjednik utrke na 4 kilometra stonskim zidinama s vremenom od 20 minuta i 19 sekundi je Luka Đurović. Drugi je Leo Šimunović s minutom i 40 sekundi zaostatka, a treći Darijo Tošić, koji je za drugoplasiranim zaostao deset sekundi.

Utrku 4 kilometra u ženskoj konkurenciji osvojila je Karmen Fabris s vremenom od 23 minute i 34 sekunde, druga je Ivana Mešić Batinović s 25 minuta i 18 sekundi te treća Sanja Demić iz Bosne i Hercegovine s vremenom od 25 minuta i 19 sekundi.

Utrku na 15 kilometara osvojio je Španjolac Antoni Puig Izquierdo koji je stazu istrčao za sat, 6 minuta i 1 sekundu. Francuz Pierre Marbaix je stigao u cilj drugi s vremenom 1:08: 47, a bronca je pripala je Nikoli Oršuliću (1:09:5).

U ženskoj konkurenciji na 15 kilometara zlato je osvojila Anamarija Krilić (1:36:8) srebro Biljana Taslak druga (1:39:29), a broncu Tanja Ožanić (1:42:1).

Ove se godine zbog radova na Pelješcu i cestama oko Stona nije trčao 42,2 kilometara dug maraton, ali svejedno se u Stonu okupilo preko sto trkača iz cijeloga svijeta.