Početna Znamenitosti i zanimljivosti Odredišta Aktivnosti Turistička ponuda Korisne informacije Multimedija
Facebook Ston.hrTURISTIČKI PORTAL OPĆINE STON
TOURIST BOARD OF STON
Održan je 12. Ston Wall Marathon
Pobjednik 12. Stonskog maratona je Matija Ivaković iz Bosne i Hercegovine

Pobjedniku Matiji ovo je prvi otrčani maraton u životu i istrčao ga je za 3:36:31. Drugo mjesto osvojio je Željko Cota iz Dubrovnika s vremenom od 3:38:02, dok je Philip Courtnadge završio na trećem mjestu s vremenom od 3:52:13. U ženskoj kategoriji prva je kroz cilj prošla Therese Löfqvist iz Švedske u vremenu 4:14:54, a iza nje Charlotte Pettersson Lindborg, također iz Švedske. Francuskinja Angeline Chaieb završila je na trećem mjestu (4:44:40).

Pobjednik utrke na 4 kilometra je Marko Tot s vremenom od 18:46, drugi je ostao Luka Đurović (19:08), a Denis Dilberović treći (20:41). U kategoriji žena prva je Sara Andrijić (23:05), Karmen Fabris ostala je druga (23:51) dok je Sanja Vlastelica ostala treća (25:54). U ovoj kategoriji dominirali su trkači iz Hrvatske.

U utrci na 15 kilometara slavio je Phil Payne iz Ujedinjenog kraljevstva s vremenom 1:04:56. Dino Jurić osvojio je drugo mjesto (1:07:58), a Mario Kušar treće (1:08:05). U ženskoj kategoriji slavila je Kim Lo iz Velike Britanije sa vremenom od 1:16:15, a nakon nje u cilj su utrečale Rita Biliš i Alemka Sarić.

29. rujna 2019. u Kneževom dvoru od 17:00h